به گزارش روابط عمومی پژوهشکده آبزی پروری آب های جنوب کشور، به مناسبت میلاد باسعادت حضرت فاطمه سلام الله علیها، در تاریخ 24 دیماه سال جاری از همکاران خانم این پژوهشکده تقدیر به عمل آمد. در این مراسم که با حضور امام جماعت پژوهشکده، حجت الاسلام حسن پوریان برگزار شد، ایشان ضمن تبریک به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س)، به جایگاه و منزلت زن در اسلام و به حضرت زهرا (س) به عنوان الگوی کامل یک زن مسلمان و به نظر پیامبر بزرگوار اسلام درباره ایشان اشاره نمود. وی، حمایت مسوولان در فراهم کردن عرصه و بستر رشد بانوان شاغل در جامعه و عرصه های مختلف جهت پیشرفت کشور را ضروری خواند، اما تصریح نمود که نباید نقش های مهم مادری و زنانگی در خانه فراموش گردد. حجت الاسلام حسن پوریان افزود از احترام و محبت بی اندازه به مادر و همسر خود غافل نشوید.
در ادامه، آقای دکتر حسین هوشمند، رئیس پژوهشکده پس از تبریک ولادت باسعادت حضرت زهرا (س) که مقام شامخ مادر و روز زن بدان مزین شده است، به آیه ای از کلام الله مجید در باب یکسان بودن مرد و زن در جایگاه مقام معنویت، رهبری و هدایت بشری اشاره نمود و افزود از لحاظ اداره زندگی زنان بالاتر و پرتوان تر از مردان هستند. وی، این تفاوت را در حضور فعال زنان شاغل در جامعه همزمان با نقش پررنگ همسری و مادری در رهبری و مدیریت خانه برجسته تر خواند.
در پایان این مراسم، ایشان ضمن آرزوی تندرستی و موفقیت روز افزون برای بانوان پژوهشکده، با اهدای لوح تقدیر از زحمات آنها قدردانی نمود.