به گزارش روابط عمومی پژوهشکده آبزی پروری آب های جنوب کشور، حجت الاسلام والمسلمین آفرین آباده، نماینده محترم ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در تاریخ 13 تیرماه سال جاری از پژوهشکده آبزی پروری آب های جنوب کشور بازدید نمودند. در ابتدا، ایشان از بخش های مختلف پشتیبانی و تحقیقاتی شامل آزمایشگاه ها، استخرهای پرورشی و سالن تکثیر ماهیان گرمابی بازدید به عمل آوردند و از نزدیک با فعالیت علمی محققان پژوهشکده و اهم فعالیت های هر بخش آشنا شدند. پس از بازدید از بخش های مختلف پژوهشکده، جلسه ای با حضور ایشان و رئیس، معاون برنامه ریزی و پشتیبانی، روسای بخش های پژوهشی و پشتیبانی و دیگر اعضای هیات علمی در سالن جلسات پژوهشکده تشکیل شد.
جلسه با قرائت کلام الله مجید آغاز شد، سپس آقای دکتر حسین هوشمند رئیس پژوهشکده، در خصوص تاریخچه تأسیس پژوهشکده، معرفی پروژه های شاخص و موثر در آبزی پروری استان شامل بهبود وضعیت بهداشت و مبارزه با بیماری ها، تهدیدهای زیستی متوجه منابع آبی استان، ارتقاء مصرف آب، ماهیان دریایی و همچنین پتانسیل استان در زمینه آبزی پروری توضیحات جامعی ارائه کردند. سپس حجت الاسلام آفرین آباده سخنان خود را با روایتی در باب ایمان آغاز کردند و پیمودن راه سخت را به واسطه وجود ایمان قلبی آسان دانستند. ایشان، پیرو فرمایش¬های مقام معظم رهبری سیاست ترسیم شده برای همه بخش ها به ویژه تحقیقات را جهش تولید، پشتیبانی و مانع زدایی خواندند و به سنت اول نیروهای جهادی که ساختن با سختی هاست اشاره نمودند. همچنین، دیدار با پژوهشکده را به فال نیک گرفتند و ضمن تشکر از تلاش همه همکاران در انجام کارهای تحقیقاتی و پیگیری منویات مقام معظم رهبری، آغاز به کار دولت جدید با روحیه جوان و انقلابی را برای به ثمره نشستن مطالبات رهبری متصور شدند. ایشان استفاده از ظرفیت های سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل شیلات خوزستان به ویژه بهره گیری از سهم سازمان در برنامه های صدا و سیما را مهم خواندند و نمود دستاوردهای پژوهشکده را از طریق روابط عمومی دوچندان دانستند. خانم دکتر آهنگرزاده، رئیس بخش بهداشت و بیماری های آبزیان و رابط ترویج پژوهشکده نیز به ارتباط تنگاتنگ پژوهشکده با مدیریت هماهنگی ترویج جهاد استان اشاره کردند.
در پایان، آقای دکتر هوشمند خواستار هم افزایی مالی و اعتباری برای انجام پروژه های تحقیقاتی و همکاری برای تخصیص اعتبار و در اولویت قرار دادن پژوهشکده باتوجه به سابقه تحقیقاتی آن شدند.