به گزارش روابط عمومی پژوهشکده آبزی پروری آب های جنوب کشور، آقای دکتر هوشمند رئیس پژوهشکده با آقای دکتر کاظمی نژاد رئیس و آقای دکتر میرزایی معاون پژوهشی پارک علم و فناوری خوزستان در تاریخ 27 مهرماه سال جاری در محل دفتر ایشان دیداری صمیمانه داشتند.
در این دیدار، رئیس پژوهشکده به معرفی خلاصه ای از تاریخچه پژوهشکده و ایستگاه تحقیقاتی ماهیان دریایی بندر امام خمینی (ره) و پتانسیل های آبزی پروری استان پرداختند.
در ادامه، دکتر میرزایی توضیحاتی درباره ساختار پارک علم و فناوری و همکاری های صورت گرفته بین پارک با شرکت های حوزه شیلات و کشاورزی اشاره نمودند. همچنین ایشان از ظرفیت های موجود پارک و برگزاری های رویدادهای مختلف سخن به میان آوردند.
سپس دکتر کاظمی نژاد هدف از ایجاد پارک را حمایت، تقویت و بهینه سازی فعالیت های بخش خصوصی برشمردند که دستاورد نهایی آن افزایش اشتغال می باشد.
در این جلسه، مقرر گردید تفاهم نامه ای بین دو مرکز در راستای برگزاری رویدادهای مشترک، کارگاه های آموزشی، نشست های مشترک محققان با فعالان و مدیران شرکت های عضو پارک در زمینه آبزی پروری به منظور کمک به وضعیت اشتغال در استان منعقد گردد.
در پایان با دعوت رئیس پژوهشکده از رئیس محترم پارک علم و فناوری، قرار بر آن شد در جهت آشنایی با امکانات و فعالیت های محققان بازدیدی توسط ایشان از پژوهشکده انجام شود.